Випущена ASUS відеокарта GeForce RTX 3070 Noctua Edition призначена для ентузіастів і моддерів, які віддають перевагу кращим компонентів. Варто відзначити, що це перше рішення, створене спільно ASUS і Noctua після укладення компаніями договору про довгострокове партнерство.

У відеокарти ASUS GeForce RTX 3070 Noctua Edition використовується пара вентиляторів NF-A12 × 25. Вони створюють потужний потік повітря, направляючи його на масивний радіатор товщиною 2,3 слота, розроблений спільно командами інженерів ASUS і Noctua. Серед рішень, над якими працювали обидві команди, були питання щільності розміщення ребер і місце розташування теплової трубки радіатора для поліпшення характеристик повітряного потоку, створюваного вентиляторами NF-A12 × 25. Щоб забезпечити низький рівень шуму, належні акустичні характеристики, високу ефективність охолодження, а також достатнє місце для розміщення пари 120-міліметрових вентиляторів, відеокарта отримала конструкцію товщиною в 4,3 слота.

Відзначається, що в порівнянні з відеокартою TUF Gaming GeForce RTX 3070 OC Edition, версія Noctua Edition генерує на 10 дБ менше шуму при тому ж ліміті потужності і температурі.

На додаток до спеціально розробленим радіатора і сучасним вентиляторів, GeForce RTX 3070 Noctua Edition оснащена всіма фірмовими функціями, якими відомі відеокарти ASUS. Перемикач двох профілів BIOS встановлений в тихий режим для оптимального балансу шуму і продуктивності, а технологія 0db (пасивний режим роботи) робить відеокарту повністю безшумною, вимикаючи вентилятори при невеликих навантаженнях. Фірмова технологія виготовлення Auto-Extreme покликана гарантувати точність розміщення і якість пайки компонентів, а задня пластина з вентиляційним отвором забезпечує покращений відведення нагрітого повітря від відеокарти. Крім того, 144-годинний процес тестування свідчить, що відеокарта готова до роботи протягом тривалого часу прямо з коробки.

Відзначимо, що в цій відеокарті була обрана пара 120-мм вентиляторів NF-A12 × 25, які виготовлені з фірмового рідкокристалічного полімеру Noctua Sterrox з надзвичайно низьким коефіцієнтом теплового розширення, що дає можливість лопатей вентилятора обертатися на відстані всього 0,5 мм від зовнішньої рами . Цей надзвичайно малий допуск дозволяє NF-A12 × 25 ефективніше справлятися з протитиском і зменшити витік повітря між кінчиками лопатей і зовнішньої рамою. Посилені металевими елементами маточина і вісь вентилятора допомагають підтримувати цей зазор незмінним.

Крім того, спеціальна мікросхема для ШІМ-управління з технологією Smooth Commutation Drive 2 знижує рівень шуму вентилятора на менших швидкостях. Налаштований для комфортної роботи акустичний профіль вентилятора оптимальний для роботи в поєднанні з радіатором відеокарти. Завдяки особливій формі кінчиків лопатей (технологія Flow Acceleration Channels) поліпшується ефективність охолодження і зменшується вихровий шум. Виїмки на рамі вентилятора (технологія Inner Surface Microstructures) допомагають зменшити шум від проходять повз них лопатей. Антивібраційні накладки, виготовлені з м'якого силікону, запобігають передачу резонансної вібрації на відеокарту і далі на корпус.

 

Джерело: ko.com.ua