На щорічній конференції Hot Chips компанія IBM повідомила подробиці про свій перший процесор з вбудованим прискорювачем висновків ШІ.

Чіп Telum розробляється протягом трьох років для забезпечення широкомасштабної бізнес-аналітики в банківській справі, фінансах, торгівлі, страхування та взаємодії з клієнтами.

Новий процесор забезпечить ефективну роботу ШІ-додатків в безпосередній близькості від критично важливих даних. Завдяки цьому підприємства зможуть проводити великий обсяг логічних висновків для конфіденційних транзакцій в реальному часі, не звертаючись до систем ШІ за межами своєї платформи (що могло б негативно впливати на продуктивність).

Telum містить 8 ядер з глибоким суперскалярним конвеєром невпорядкованих команд, які працюють з тактовою частотою понад 5 ГГц і оптимізованим для гетерогенних робочих навантажень корпоративного класу. Модернізована інфраструктура кеш-пам'яті і міжз'єднань забезпечує 32 МБ кешу на ядро, що в 1,5 рази більше, ніж у попереднього покоління, z15, і може масштабироваться до 32 мікросхем Telum.

В області безпеки важливою інновацією Telum є прозоре шифрування основний пам'яті. Його технології Secure Execution підвищують продуктивність і зручність використання для Hyper Protected Virtual Servers. Довірена середовище виконання забезпечує подальше поліпшення готовності за допомогою таких нововведень, як перероблений 8-канальний інтерфейс пам'яті, здатний витримувати відмови повного каналу або DIMM і дозволяє прозоро відновлювати дані, які не сповільнюють відгук.

IBM стверджує, що Telum може допомогти клієнтам перейти від виявлення шахрайств до їх масштабного запобігання без шкоди для угод про рівень обслуговування (SLA).

Telum - перший чіп IBM, який включає технології, створені в її Центрі апаратних досліджень ШІ. Крім того, Samsung є партнером IBM по розробці процесора Telum, створеного на базі 7-нанометрового технологічного процесу EUV.

Вихід систем з чіпом Telum запланований на першу половину наступного року.

 

Джерело: ko.com.ua