На виставці Intel Innovation компанія Intel представила сімейство процесорів Intel Core 12-го покоління, випустивши шість нових процесорів для настільних ПК з розблокованим доступом, включаючи найкращий у світі, за її заявою, ігровий процесор Intel Core i9-12900К. Завдяки максимальному прискоренню Turbo Boost до 5,2 ГГц, 16 ядрам та 24 потокам нові процесори для настільних ПК досягають нових висот багатопоточної продуктивності для ентузіастів-геймерів та професійних авторів.

Повне сімейство Intel Core 12-го покоління включатиме 60 процесорів, розрахованих на підтримку понад 500 проектів від кола партнерів компанії. Як докладно розповідалося під час Дня архітектури Intel у 2021 році, нова продуктивна гібридна архітектура, перша з яких побудована на процесі Intel 7, забезпечує продуктивність від 9 до 125 Вт.

"Продуктивна гібридна архітектура процесорів Intel Core 12-го покоління - це архітектурне зрушення, яке стало можливим завдяки тісному спільному проєктуванню програмного та апаратного забезпечення", - сказав Грегорі Брайант, виконавчий віце-президент і генеральний директор Групи клієнтських обчислень в Intel.

Шість представлених процесорів для настільних ПК з розблокованим множником є ​​першими чіпами компанії, заснованими на продуктивній гібридній архітектурі Intel з комбінацією ядер Performance (P-core) та ефективних ядер (E-cores), призначених для продуктивності, що масштабується, в багатопоточних робочих навантаженнях.

Intel Thread Director дозволяє двом новим базовим мікроархітектур працювати разом, направляючи операційну систему (ОС) на розміщення потрібного потоку на потрібному ядрі в потрібний час. Intel зазначає, що проводила всебічне тестування з екосистемою для оптимізації продуктивності та сумісності. Компанія опублікувала офіційні документи для розробників з інструкціями, як вони можуть оптимізувати програми для підвищення продуктивності гібридних платформ.

«Ми знаходимося на початку нової ери для ПК, яка почалася з появою Windows 11, – сказав Панос Панай, виконавчий віце-президент та головний директор з продуктів Microsoft. "З Windows 11 і новою технологією Intel Thread Director користувачі відчують, що продуктивність їх ПК досягне нових висот при використанні нового сімейства процесорів Intel Core 12-го покоління".

Поєднання нової гібридної архітектури Intel та нової технології виробництва Intel 7 має забезпечити покращену однопоточну та багатопоточну продуктивність, що дозволяє досягти нових результатів обчислювальної потужності.

Так Core i9-12900K забезпечує до 25% більше FPS у Troy: A Total War Saga, до 28% більше FPS у Hitman 3 і до 23% більше FPS у Far Cry 63. Удосконалений Intel Killer Wi-Fi 6E скорочує затримки до 75% під час ігор у режимі багатозадачності високочастотні P-ядра в парі з E-ядрами для розвантаження паралельних завдань забезпечують до 84% більше кадрів в секунду.

Intel запевняє, що стрибок у продуктивності створення контенту гарантований за рахунок покращення багатопоточної продуктивності, високої швидкості відгуку P-ядер та можливості швидше переміщувати дані за рахунок використання DDR5:
Швидкість редагування фотографій до 36% вища.
Швидкість редагування відео до 32% вище.
Підвищення продуктивності 3D-моделювання до 37%.
Багатокадровий рендеринг до 100% швидший.

Нові процесори пропонують найкращі в галузі інструменти розгону для максимального налаштування продуктивності, включаючи можливість розгону ефективних ядер та пам'яті DDR5. Ентузіасти та геймери можуть випробувати ці нові функції розгону у складі останньої версії Intel Extreme Tuning Utility (XTU) 7.5. Починаючи з Core i9-12900K, XTU також підтримуватиме розгін одним клацанням миші за допомогою Intel Speed ​​Optimizer для розблокованих процесорів 12-го покоління. Крім того, представлений Intel Extreme Memory Profile (XMP) 3.0 з підтримкою DDR5, що пропонує додаткові профілі, включаючи нові профілі, що перезаписуються, і гнучке налаштування для розгону пам'яті.

Це перші процесори у галузі, що працюють з пам'яттю DDR5 зі швидкістю до 4800 МТ/с. Перші процесори в галузі, що підтримують PCIe 5.0 (до 16 ліній), що забезпечує 2-кратну пропускну спроможність введення-виведення в порівнянні з PCIe 4.0.

Крім того, чіпи містять до 30 МБ Intel Smart Cache (L3) та 14 МБ кеш-пам'яті другого рівня для зменшення затримок в обробці даних.

Поряд із процесорами Intel Core 12-го покоління для настільних ПК Intel представила новий набір мікросхем Intel серії 600 з розширеними функціями для підвищення надійності та продуктивності.

Вперше Intel представляє Intel Volume Management Device (VMD) для наборів мікросхем ПК, щоб спростити керування сховищем, дозволяючи безпосередньо контролювати та керувати твердотілими накопичувачами на базі NVMe з шини PCIe без додаткових контролерів RAID або інших апаратних адаптерів.

Розблоковані процесори Intel Core 12-го покоління для настільних ПК вже доступні для замовлення OEM-виробникам. Широка доступність розпочнеться з 4 листопада. Ціни на нові процесори лежать в інтервалі від 264 до 589 доларів.

 

Джерело: ko.com.ua