Компанія Microsoft офіційно представила новий надбюджетний нотубук Surface Laptop SE під керуванням нової операційної системи Windows 11 SE, створений спеціально для школярів, студентів та учнів інших навчальних закладів.

Ця модель покликана скласти конкуренцію так званим «хромбукам» на основі Chrome OS, які випускає компанія Google для цільової аудиторії. З цінником всього $249 модель Microsoft Surface Laptop SE є найдоступнішим представником цього сімейства пристроїв.

Цей бюджетний ноутбук виконаний у пластиковому корпусі та оснащується 11,6-дюймовим екраном з роздільною здатністю 1366х768 пікселів (до речі, це перший пристрій Surface із співвідношенням сторін 16:9, а не 3:2 як у всіх інших моделей сімейства). До переваг ергономічного плану можна віднести клавіатуру та тачпад від дорожчої моделі Surface Laptop Go за $549.

Залежно від конфігурації ноутбуки Microsoft Surface Laptop SE можуть оснащуватися процесорами Intel Celeron N4020/N4120, оперативною пам'яттю на 4/8 ГБ та сховищем даних eMMC на 64/128 ГБ. Для онлайн-спілкування з викладачами можна використовувати фронтальну камеру на 1 Мп (720p). З роз'ємів власнику доступний один порт USB-A, один USB-C, аудіороз'єм 3,5 мм і звичайний зарядний порт (не магнітний, як у дорогих Surface).

Цікаво, що в Microsoft використовували модульну конструкцію та стандартні гвинти, що дозволяє в разі потреби не тільки швидко додати ОЗП або eMMC, але й замінити розбитий екран, клавіатуру та навіть материнську плату та батарею.

У такому разі IT-департаменти шкіл зможуть швидко та самостійно відремонтувати пристрій учня, а не відправляти його на тривалий ремонт до авторизованих сервісних центрів. У Microsoft навіть пообіцяли офіційно продавати запасні частини для моделі, щоб ще більше спростити ремонт та модернізацію пристроїв.

Продажі Microsoft Surface Laptop SE, чутки про який ходять уже кілька тижнів, почнуться на початку 2022 року за ціною $249 в США, Канаді, Великобританії та Японії, при цьому купити цей ноутбук зможуть тільки навчальні заклади. Аналогічні недорогі ноутбуки на основі Windows 11 SE також незабаром представлять Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo та інші.

 

Джерело: itc.ua