TP-Link присвятила CES 2022 анонс вельми незвичайного Wi-Fi маршрутизатора Archer AXE200 Omni - на виставку виробник привіз прототип пристрою. На тлі інших моделей Wi-Fi 6E технологія TP-Link виділяється конструкцією антен - маршрутизатор здатний самостійно підлаштовувати їх положення для забезпечення кращої якості сигналу.

AXE200 оснащений чотирма антенами, які автоматично складаються та повертаються для пошуку найкращого сигналу. І хоча необхідність даної функціональності дуже спірна, це має бути відоме ефектне видовище — тільки уявіть, як маршрутизатор «оживає» і починає рухати своїми «кінцевостями», подібно до якогось інопланетного приводного радіомаяка. На жаль, відео поки що немає, тільки рендери.

Ефективність цієї конкретної функції поки що під питанням, але на папері технічні характеристики Archer AXE200 Omni вражають - як і належить моделям Wi-Fi 6E, він працює в трьох частотних діапазонах (2,4, 5 і 6 ГГц), забезпечуючи сумарну швидкість понад 10 Гбіт /с (до 4,8 Гбіт/с у діапазонах 5 і 6 ГГц, а також до 1148 Мбіт/с у діапазоні 2,4 ГГц). Сумісність із розширенням стандарту Wi-Fi 6E дозволяє маршрутизатору використовувати додаткову смугу пропускання та скорочувати затримки загалом.

AXE200 все ще знаходиться на стадії прототипу, тому немає жодної інформації про ціни або терміни випуску.

Одночасно TP-Link представила чотиридіапазонний маршрутизатор Archer AXE300 без моторизованих антен, але в тому ж інопланетному дизайні. AXE300 повністю діє Wi-Fi 6E з дублюванням діапазонів 5 ГГц на додаток до діапазонів 6 ГГц і 2,4 ГГц. Він вийде у другому кварталі 2022 року. Даних про ціну поки що немає.

 

Джерело: itc.ua