Під час щорічного саміту Snapdragon Tech Summit 2021 компанія Qualcomm Technologies представила свою новітню мобільну платформу 5G преміум-класу, Snapdragon 8 Gen 1.

Як зазначається, Snapdragon 8 відкриває шлях до нової ери мобільних технологій преміум-класу, оснащених передовими технологіями 5G та AI.

Новий процесор містить вісім обчислювальних ядер Armv9 — одне надпродуктивне ядро ​​Kryo Prime (Arm Cortex X2, 3 ГГц), три продуктивні ядра Kryo Performance (Arm Cortex A710, 2,5 ГГц) та чотири енергоефективні ядра Kryo Efficiency (Arm Cortex A5 8 ГГц).

За наявною інформацією, Snapdragon 8 Gen 1 буде провадитися за нормами 4 нм на лініях Samsung.

Snapdragon 8 Gen 1 буде використовуватися глобальними виробниками обладнання та брендами, включаючи Black Shark, Honor, iQOO, Motorola, Nubia, OnePlus, OPPO, Realme, Redmi, SHARP, Sony Corporation, vivo, Xiaomi та ZTE. Комерційні пристрої на основі новинки очікуються наприкінці 2021 року.

"Як найпередовіша мобільна платформа у світі, Snapdragon є синонімом преміальних можливостей Android, а новий Snapdragon 8 Gen 1 встановлює стандарт для наступного покоління флагманських мобільних пристроїв", - заявив Алекс Катузян (Alex Katouzian), старший віце-президент та генеральний менеджер з мобільних обчисленням та інфраструктурі Qualcomm Technologies. - «Нова платформа забезпечує можливості підключення, фотографії, штучного інтелекту, ігор, звуку та безпеки, які раніше не були доступні на смартфонах».

Новий процесор Snapdragon 8 оснащений модемом та RF-системою Snapdragon X65 5G 4-го покоління, зі швидкістю завантаження до 10 Гб/с. Платформа також оснащена системою мобільного підключення Qualcomm FastConnect 6900, що підтримує найвищу доступну швидкість Wi-Fi - до 3,6 Гбіт/с - по Wi-Fi 6 і 6E, щоб ігри та програми працювали без збоїв навіть з декількома пристроями в одній мережі.

За заявою компанії, ця нова мобільна платформа преміум-класу виводить фотозйомку на наступний рівень – «beyond pro». Технологія Snapdragon Sight включає перший комерційно доступний 18-бітний ISP, який збирає в 4000 разів більше даних камери, ніж його попередник: для оцінки розширеного динамічного діапазону, кольору і різкості зі швидкістю до 3,2 гігапікселів в секунду. Також реалізована відеозйомка 8K HDR вперше на мобільній платформі, що дозволяє працювати у преміальному форматі HDR10+ з більш ніж мільярдом відтінків. Підкреслюється, що відео виглядатиме ще більш приголомшливо завдяки новому движку з ефектом Боке, який додає до знятого спеціальне м'яке тло, як раніше в портретному режимі фотозйомки.

Snapdragon 8 також включає четвертий завжди підключений, але наденергоефективний окремий ISP, забезпечує роботу камери і дозволяє користувачам розблокувати пристрій по обличчю.

Qualcomm AI Engine 7-го покоління оснащений надвисокопродуктивним та ефективним процесором Qualcomm Hexagon, який має вдвічі швидший тензорний прискорювач і вдвічі більше загальної пам'яті, ніж його попередник. Користувачі можуть знімати зображення професійної якості завдяки інтелектуально інтегрованим фільтрам Leica Leitz Look, що відтворюють ефект боке. Нова технологія обробки природної мови на основі штучного інтелекту від Hugging Face може служити особистим помічником, розставляючи пріоритети і аналізуючи повідомлення, що надходять. Спільно з Sonde Health штучний інтелект використовується для прискорення їх моделей, які можуть аналізувати голос користувача, щоб визначити, чи він ризикує таких захворювань, як астма, депресія і COVID-19. Крім того, нова постійно увімкнена система штучного інтелекту працює на базі третього покоління Qualcomm Sensing Hub, при цьому більша кількість потоків даних обробляється з використанням ШІ з найменшим енергоспоживанням.

Завдяки більш ніж 50 ігровим функціям Snapdragon Elite, платформа Snapdragon 8 забезпечує надплавну реакцію, насичені кольором HDR-сцени з найвищою візуальною якістю та можливості рівня настільних комп'ютерів. Новий графічний процесор Qualcomm Adreno забезпечує прискорення можливостей графічного рендерингу на 30% і на 25% поліпшення енергозбереження порівняно з попереднім поколінням. Ще одна функція, орієнтована на мобільні пристрої, - це Variable Rate Shading Pro, яка надає розробникам ігор більш тонке керування для налаштування продуктивності гри. Люметричний рендеринг забезпечує неперевершену реалістичність ефектів туману, диму та частинок, оптимізованих для мобільних пристроїв Snapdragon Studios, що належить Qualcomm Technologies.

У пристроях на новому процесорі користувачі зможуть відчути новий клас чіткого, кришталево чистого голосу та музики з вбудованим Bluetooth 5.2 та технологією Snapdragon Sound, а також із використанням Qualcomm aptX Lossless для бездротового аудіо без втрат якості. Це перша мобільна платформа Snapdragon, що підтримує нові аудіо-функції LE, такі як трансляція звуку, стереозапис і зворотний голосовий канал для ігор.

Snapdragon 8 забезпечує необхідний рівень захисту користувачів. За твердженням виробника, це перша платформа Snapdragon з виділеним механізмом управління довірою для підвищення безпеки та надання додаткового кореня довіри додатків та сервісів. Snapdragon 8 також є першою в світі мобільною платформою з Android Ready SE - новим стандартом цифрових ключів від машини, водійських прав та багато іншого. Крім того, Qualcomm Secure Processing Unit підтримує iSIM, вбудовану SIM-карту, тому користувачі можуть легко та безпечно підключатися до стільникових мереж без SIM-картки.

 

Джерело: ko.com.ua