Компанія Samsung Electronics анонсувала високопродуктивні PCIe 4.0 NVMe SSD серії PM9C1a, які оснащені фірмовим контролером, виробленим за технологією 5 нм, та чіпами V-NAND сьомого покоління.

"Наш новий твердотільний накопичувач PM9C1a забезпечить надійне поєднання чудової продуктивності, більшої енергоефективності та підвищеної безпеки, які найбільше важливі для користувачів ПК", - сказав Йонг Хо Сонг, виконавчий віцепрезидент з продуктів та розробок рішень для пам'яті в Samsung Electronics. «Ми прагнемо створювати системи зберігання, які задовольняють різноманітним вимогам ринку, що змінюються, оскільки ми продовжуємо просувати інновації в галузі твердотільних накопичувачів для ПК».

SSD PM9C1a оснащено інтерфейсом PCIe 4.0. Для них заявлений приріст у 1,6 раза швидкості послідовного читання та у 1,8 раза – послідовного запису порівняно з моделлю попереднього покоління PM9B1: відповідно, 6000 МБ/c та 5600 МБ/c. А в операціях читання та запису з випадковим доступом швидкості досягають, відповідно, 900K IOPS та 1000K IOPS.

Зазначається, що модель PM9C1a забезпечує до 70% більшу енергоефективність на ват, ніж її попередник. Крім того, коли ноутбук переходить у режим очікування, SSD споживає приблизно на 10% менше енергії.

SSD PM9C1a підтримує стандарт безпеки Device Identifier Composition Engine (DICE), створений Trusted Computing Group (TCG) – глобальною організацією, яка розробляє відкриті стандарти комп'ютерної безпеки. DICE безпечно генерує криптографічні ключі всередині SSD, забезпечуючи автентифікацію пристрою для захисту від атак на ланцюжок постачання - кібератак, націлених на компанії через уразливість у мережі їх постачальників, - а також атестацію для запобігання будь-якому втручанню в прошивку.

Твердотільні накопичувачі Samsung PM9C1a будуть доступні з місткістю 256 ГБ, 512 ГБ та 1 ТБ у формфакторі M.2 (22×30 мм, 22×42 мм, 22×80 мм).

 

Джерело: ko.com.ua