СПЕЦВУЗАВТОМАТИКА проєктує і впроваджує системи гарантованого електроживлення для забезпечення електропостачання комп'ютерної та телекомунікаційної техніки в разі зникнення напруги основної мережі електроживлення. Система гарантованого електроживлення повинна забезпечувати:

  • автоматичний запуск дизель-електрогенератора при зміні параметрів основної мережі електроживлення від заданих вимог або при її відключенні
  • автоматичне перемикання харчування з основної мережі електроживлення на дизель-електрогенератор і назад.

Центром обробки даних (дата-центром) прийнято називати спеціалізоване приміщення для розміщення серверного і комунікаційного устаткування і підключення до зовнішніх каналів зв'язку. Типовий дата-центр складається з інформаційної інфраструктури, що включає в себе серверне обладнання для обробки і зберігання інформації, телекомунікаційної інфраструктури, що забезпечує взаємозв'язок елементів дата-центру, а також передачу даних між дата-центром і користувачами. Така структура, перш за все, вимагає безперервного збалансованого електроживлення, яке забезпечить автономну роботу дата-центру в випадках відключення центральних джерел електроенергії, а також підвищить якість електроживлення охоронно-пожежної сигналізації, системи віддаленого IP контролю і контролю доступом. Основою для створення відмовостійких систем електропостачання ЦОД є потужні модульні масштабовані ДБЖ з подвійним перетворенням і можливістю резервування. Згідно зі статистикою, впровадження таких систем дозволяє за рахунок високої якості електроживлення знизити число відмов серверів приблизно на 30%, і на 50% відмов комплектуючих. 
Збільшення надійності роботи великих ЦОД досягається спільним пріменіна модульних ИБП і установкою дизель-генераторів (ДГУ). ДБЖ, що володіє ресурсами на 1-2 год автономної роботи, не замінить систему ДБЖ в поєднанні з ДГУ. Вартість рішення з ДБЖ і ДГУ завжди нижче, ніж ДБЖ з великою кількістю батарей, тим часом як надійність ЦОД помітно підвищується. 
Системи гарантованого електропостачання стають більш складними і різноманітними, проте єдиного підходу бути не може рішення повинні створюватися відповідно до вимог і завданнями конкретного замовника. 

Типові рішення побудови систем гарантованого електроживлення:

  • для окремо стоячого сервера
  • для серверної кімнати
  • для ЦОД