AMD представила процесори Ryzen Embedded серії 8000, перші вбудовані чипи компанії, які поєднують в собі NPU на базі архітектури AMD XDNA з традиційними елементами CPU і GPU. Вони оптимізовані для універсальності і адаптивності до робочих навантажень, орієнтованих на промислові додатки АІ. Інженери та розробники вбудованих рішень можуть використовувати обчислювальну потужність і провідні функції для різноманітних промислових АІ-додатків, включаючи машинний зір, робототехніку та промислову автоматизацію. Так сьогодні штучний інтелект широко використовується в програмах машинного зору для покращення процесів контролю якості та інспекції.

АІ також може допомогти роботам приймати рішення щодо планування маршрутів у реальному часі та адаптуватися до динамічного середовища. У промисловій автоматизації обробка АІ допомагає інтелектуальним периферійним пристроям виконувати складний аналіз і приймати рішення, не покладаючись на хмарне підключення. Це дозволяє здійснювати моніторинг в режимі реального часу, прогнозоване обслуговування і автономне управління промисловими процесами, підвищуючи операційну ефективність і скорочуючи час простою.

Вбудовані рішення AMD традиційно використовують графічні процесори Radeon у поєднанні з центральними процесорами компанії, де GPU використовується для штучного інтелекту та прискорення робочих навантажень. Однак у вбудованих продуктах наступного покоління архітектура XDNA та її потужні механізми АІ використовуються в нових процесорах AMD Ryzen Embedded 8000 серії для підвищення продуктивності АІ.

Завдяки цим ресурсам повна продуктивність процесора може масштабуватися до 39 TOPS (трильйонів операцій в секунду), при цьому NPU дає до 16 TOPS. Це потужний профіль, призначений для вимогливих і різноманітних промислових обчислювальних робочих навантажень. Підвищення TOPS досягається завдяки поєднанню архітектур AMD, AMD XDNA в NPU, AMD RDNA 3 в GPU і "Zen 4" в CPU, які працюють разом для оптимізації загальної продуктивності системи.

Процесори AMD Ryzen Embedded серії 8000 використовують архітектуру AMD Zen 4 наступного покоління з техпроцесом 4 нм, забезпечуючи потужні обчислення x86 з 8 ядрами (16 потоками). Удосконалення технологічних вузлів дозволило покращити показники продуктивності на ват, досягнуті в пристроях Ryzen Embedded Series попереднього покоління, що дає змогу обробляти АІ при порівнянному енергоспоживанні. Підтримуючи масштабовані профілі теплової розрахункової потужності (TDP) в діапазоні від 15 Вт до 54 Вт, процесори AMD Ryzen Embedded серії 8000 забезпечують значний крок вперед в ефективності промислових обчислень для додатків АІ.

За допомогою AMD RDNA 3 один компактний процесор AMD Ryzen Embedded серії 8000 може живити до чотирьох незалежних дисплеїв з роздільною здатністю 4K, використовуючи апаратне декодування і кодування для популярних відеокодеків, включаючи AV1, H.264 і H.265.

Процесори також мають 20 смуг PCIe Gen 4 на кристалі, що забезпечує широку гнучкість вводу/виводу для спеціалізованих прискорювачів та інших додаткових модулів. AMD Ryzen Embedded серії 8000 також підтримують новітню двоканальну пам'ять (DDR5 до 5600 Мбіт/с) з підтримкою коду, що виправляє помилки (ECC), який забезпечує ефективну та надійну передачу даних.

Цей потужний набір можливостей доповнюється відкритим, безоплатним програмним забезпеченням з бібліотеками та моделями виведення, а також набором засобів розробки програмного забезпечення (SDK) для оптимізації та спрощення розробки і розгортання. Сьогодні рішення підтримує операційну систему Windows. Воно також підтримує популярні фреймворки АІ, включаючи PyTorch і TensorFlow, з попередньо навченими моделями, доступними на HuggingFace.

Також зазначається, що AMD співпрацює з виробниками спеціалізованих промислових систем, включаючи Advantech, ASRock і iBASE, щоб створити різноманітну екосистему інноваційних платформ на базі AMD Ryzen Embedded 8000 Series.

 

Джерело: ko.com.ua