В умовах постійних обстрілів енергетичної інфраструктури все частіше страждає серверна інфраструктура підприємств, тому для збереження доступу до сервісів у випадок блекауту є вибір, або робити так щоб серверна інфраструктура була незалежала від відключень, за допомогою генераторів і супутникового інтернету, або робити резервування, повне або часткове перенесення серверної інфраструктури підприємств в хмару, або якщо немає змоги перенести в хмару, то перевести фізично сервери в місця де ситуація з енергетикою стабільніше та ризик від обстрілів мінімальний. 


В умовах коли серверна інфраструктура віртуалізована перенести серверну інфраструктуру набагато легше, адже можна скористатися хмарною інфраструктурою. Для захисту віртуальних серверів також може знадобиться віртуальний файрвол, який в текучих умовах тимчасово можна отримати скориставшись програмою допомоги інформаційного захисту для Українських підприємств у таких вендорів як Cisco, Palo Alto. 


Наша компанія Спецвузавтоматика робить повний спектр робіт з перенесенням серверної та мережевої інфраструктури. У випадку коли треба перенести фізично серверну або мережеву інфраструктуру ситуація дещо складніша але компанія Спецвузавтоматика також має достатній досвід з перевезенням фізичного обладнання.

 

Приклад реалізованого проєкту:
Як приклад нещодавно до нас звернувся один із Харківських вузів з проханням фізично перенести сервери за короткий час і так щоб не постраждала дійсна мережева інфраструктура у Харкові. Для того щоб мінімізувати втрати на період недоступності сайтів, було вирішено що роботи з перевезенням, зборкою і комутацією стойки з обладнанням будуть виконувались в не робочий час. Для захисту серверів і побудови VPN тунелю для доступу співробітників з Харкова до віддалених серверів, тимчасово було надано апаратний демо файрвол Спецвузавтоматики, що дозволило у короткий час перевезти та налагодити доступ для користувачів і співробітників до віддалених серверів.


При короткострокових відключеннях частіше  використовують генератори і супутниковій інтернет, але для перестрахування від повного блекауту та обстрілів все ж доцільно зробити повне резервування, перенесення серверної інфраструктури до більш захищених та підготовлених приміщень ззовні з декількома джерелами електроживлення та додатковим каналом супутникового інтернету.


Якщо ви ще не зробили автономне живлення або резервування інфраструктури, перенесення серверної інфраструктури наша компанія завжди допоможе вибрати та реалізувати оптимальні рішення саме для вас.