Серверні кімнати є основою ІТ-інфраструктури будь-якої організації. В них розміщують сервери, сховища та мережеве обладнання, які забезпечують роботу бізнесу. Кожен бізнес має свої потреби і тому серверні кімнати відрізнятимуться від однієї організації до іншої. Деякі з них будуть невеликими з однією шафою, тоді як інші вміщатимуть кілька стелажів із машинами, складеними одна на одну. Незалежно від установки, важливість захисту кімнати та її вмісту неможливо переоцінити. Зважаючи на це, наступні поради щодо захисту серверної кімнати та запобігання незаконному вторгненню мають виявитися корисними.

Ось кілька порад, які слід враховувати при створенні серверної кімнати

- Простір серверної кімнати

Місце для серверної кімнати має бути придатним для встановлення громіздких джерел живлення, мережевого обладнання та кондиціювання повітря. Підлога в приміщенні повинна витримувати вагу важкого устаткування. Вузькі простори не підходять, тому що ефективне охолодження потребує постійної циркуляції повітря. Також недоцільно будувати серверну кімнату у приміщенні з вікнами або просторі із зовнішньою стіною, що може ускладнити контроль та захист середовища всередині серверної кімнати. В ідеалі висота приміщення повинна бути на рівні 2.8 метри, а стелі — переважно підвісні, щоб забезпечити роботу повітроводів та встановлення відводів тепла та іншого обладнання. Фальшпідлоги, які дозволяють прокладати кабелі, також є бонусом, але не є обов'язковими для невеликих серверних кімнат.

- Джерело живлення серверної кімнати

Як і будь-яке приміщення підвищеної важливості, серверна кімната повинна бути повністю захищена від надзвичайних ситуацій. Зокрема, для забезпечення безперебійного електроживлення, якого потребує серверне устаткування, часто використовується система резервного живлення, що передбачає перемикання електроживлення з однієї гілки на іншу, в разі несправності першої. Доцільно мати аварійний генератор на випадок відключення електроенергії на обох підстанціях. Це гарантує, що системи не будуть пошкоджені та продовжуватимуть працювати. Слід пам'ятати що час старту генератора 1-4 хвилини і в цей час має працювати джерело безперебійного живлення (UPS). ДБЖ забезпечує аварійне живлення протягом коротких періодів у разі збою живлення від мережі, й воно є лише тимчасовим рішенням для перебоїв у подачі електроенергії. Також у стійках мають бути блоки розподілу напруги, до яких буде зручно підключати обладнання.

- Охолодження

Тепло є ворогом електроніки, а сервери виділяють багато тепла. Якщо температура у вашій серверній кімнаті стає надто високою, це може призвести до перегріву та виходу з ладу компонентів, що призведе до їх втрати та дорогих простоїв. Температура в серверній кімнаті повинна становити приблизно 22°C. Сучасні сервери працюватимуть при вищих температурах, але з підвищеною ймовірністю відмови компонентів. Щоб підтримувати стабільну температуру, переконайтеся що у серверній кімнаті є відповідний кондиціонер і вентиляція. Для підвищення надійності в більшості сучасних серверних кімнат встановлюють по два кондиціонери. Якщо основний прилад виходить з ладу - в роботу включається резервний. Рекомендовано встановити датчики температури/повітряного потоку біля кожного кондиціонера, щоб заздалегідь визначити несправність. Моніторинг вологості так само важливий, як і моніторинг температури, але він часто опиняється поза зоною уваги. Відносна вологість в серверних повинна бути між 40% і 60%. Занадто сухе повітря призведе до накопичення статичної електрики в системах, а занадто вологе викликає корозію, яка почне повільно руйнувати ваше обладнання та призведе до його постійних поломок.

- Безпека

Необхідно встановити систему датчиків, налаштованих на виявлення диму в приміщенні (так званих датчиків задимленості), і датчиків, що реагують на критичне підвищення температури. Датчики протікання води повинні бути встановлені по периметру серверної, під кожною одиницею обладнання і під кожною трубою. Має бути єдиний інформаційний центр, який автоматично, у разі отримання тривожного сигналу від системи датчиків, включає систему пожежогасіння. Системи газового пожежогасіння на сьогоднішній день є найбільш надійними і безпечними. Це пояснюється тим, що швидкість поширення газу дуже висока. Крім того, він здатний проникати у найвіддаленіші і важкодоступні куточки приміщення. Ці властивості систем газового пожежогасіння роблять їх практично незамінними для приміщень підвищеної важливості, до яких, безумовно, відноситься серверна кімната.

Переконайтеся, що всі двері, що ведуть до серверної кімнати, завжди замкнені. Також мають бути встановлені надійні двері з електронними замками та підключенням до охоронної сигналізації.

- Система доступу

Використовуйте ключ-картку або біометричну систему доступу. Ключ-картка або біометрична система доступу гарантує, що лише авторизований персонал зможе отримати доступ до серверної кімнати. Це запобігає доступу неавторизованих осіб до конфіденційних даних і обладнання, що може призвести до порушення безпеки. Крім того, це допомагає переконатися, що всі відвідувачі належним чином реєструються та відстежуються для цілей аудиту.

Хороший принцип безпеки серверної кімнати: чим більше ви контролюєте, тим безпечнішими будуть ваші сервери.

Фірма «СПЕЦВУЗАВТОМАТИКА» пропонує весь спектр послуг з устаткування серверної кімнати: консультація й аудит, проєктування, поставка обладнання. Нами також надається комплексна інженерна та технічна підтримка із тимчасового переносу серверних потужностей в більш безпечні міста. Звертайтеся, і ми підберемо оптимальне рішення саме для вашої ситуації.

 

Для зв’язку з менеджерами, будь-ласка, пишіть на sales@sva.ua або звертайтесь за контактами.